۴ - فروردین - ۱۳۹۳


 

 

 

 Arash-e   Bahmani

اشاره : آرش بهمنی، از نویسندگان روزمزد روزآنلاین ، طی نوشته ای

گروگان گیری و ترور توسط گروه  الجیش را حق و مسئولیت مدنی این سازمان ضدبشری در دوران دیکتاتوری دانست.

به گزارش آذری ها، روزآنلاین  که از مراکز توجیه تروریسم و ارتجاع قومی است، نویسندگان متعددی مانند آرش بهمنی،کاوه قریشی، سامان رسول پور و … را جهت نفرت پراکنی قومی و اقدام علیه صلح و امنیت مردم ایران به استخدام خود درآورده است. این سایت مرتجع که کسانی مانند مسعود بهنود نیز سردبیری آن را بر عهده دارند، با به خدمت گرفتن روزنامه نگاران درجه سوم داخل کشور و کسانی که تنها با داشتن یک مقاله در روزنامه های محلی به عنوان رزومه به کشورهای اروپایی پناهنده شده اند ، سعی دارد به روش های مختلف امنیت و آرامش روانی را از مردم ایران سلب و پیش از تجزیه ی سرزمینی ، ملت ایران را در اذهان تجزیه کند.
این وب سایت با معرفی تروریست هایی مانند فرزاد کمانگر که با دهها  کیلو تی . ان  . تی بازداشت شده بود به عنوان فعال مدنی و حقوق بشر سعی دارد، قبح تروریسم و تجزیه طلبی را از میان برداشته و نویسندگان روزمزد آن نیز هر یک با حداقل دانش سیاسی در خصوص تمامی موضوعات اظهار نظر می کنند.
درآخرین اقدام کسانی مانند آرش بهمنی،رسول پور و قریشی که در خارج کشور خود را به عنوان روزنامه نگار معرفی کرده اند رسالت حمایت از تروریست های الجیش را برعهده گرفته و گروگان گیری و ترور را از سوی گروه های وهابی را «حق آنان در دوران دیکتاتوری و مسئولیت مدنی وهابی ها» تلقی کرده اند.
همچنین این عده با انتشار نوشته هایی در فیس بوک از گروگان گیری و کشتار سربازان وظیفه توسط سلفی ها حمایت کرده اند. این اقدام با واکنش تند کاربران ایرانی مواجه شد. هر چند بسیار معتقدند که این موضع گیری ها برای کسب شهرت و به شیوه برادر حاتم طایی است اما به نظر می رسد منافع دیگری در این امر دخیل باشد.
آرش بهمنی در یک از نوشته های خود در فیس بوک چنین گفت:

«…..خواهشی که از دوستان دارم این است که این‌قدر رو عبارت‌های نظیر «سرباز صفر بی‌گناه» که «برای دفاع از آب و خاک» به سیستان رفته بودند٬ تاکید نکنند. از استادیوم بگیر تا اداره آگاهی٬ از تظاهرات خیابانی تا زندان٬ از بازداشتگاه تا ایست‌های بازرسی٬ همین «سرباز صفرهای بی‌گناه» دمار از روزگار مردم درآوردند.
برای‌ام اهمیتی ندارد که بدون آن‌که از غم و درد مردم «حاشیه‌نشین» مطلع باشید٬ سخن می‌گویید. مهم نیست که بدون این‌که بدانید سال‌هاست بر آن‌ها چه می‌گذرد٬ لعن و نفرین‌شان می‌کنید. چه اهمیتی دارد وقتی خودشان یا اعضای خانواده‌شان بازداشت و شکنجه و کشته می‌شدند٬ سکوت کردید.
هیچ‌کدام از این‌ها مهم نیست. هر چه می‌خواهید بگویید. اما لطفا از «سربازان بی‌گناه» سخن نگویید٬ گویی از جمع فرشتگان انسان‌دوست حرف می‌زنید. باور کنید لحن سخن گفتن شما٬ باعث می‌شود خیلی از کسانی که با ترور و این‌گونه آدم‌ربایی‌ها مخالفند٬ سکوت را بر هم‌زبانی با شمایان ترجیح دهند».

وی در یکی از مقالاتش در روزآنلاین نیز پس از توجیه عمل گروه الجیش و حمایت از تروریست ها با الهامی سطحی، کودکانه و شعاری از کتاب هانا آرنت تمام اعمال الجیش را مجاز دانسته و نوشت:

« برخی چنان درباره این سربازان سخن می‌گویند که آدمی تصور می‌کند درباره ی فرشتگان نیکی و خوبی و حسن٬ سخن می‌گویند. چنان آنان را بری از هر اشتباه و خطا و قهرمانان ملی معرفی می‌کنند که هرکس در جریان ماجرا نباشد٬ به راحتی ممکن است تصور کند که سخن از قهرمانان اساطیری است. البته شکی نیست که این سربازان خود به نوعی مظلومان تحت ستم سیستم سیاسی هستند٬ اما نباید و نمی‌توان از مساله‌ی ” مسوولیت شخصی در دوران دیکتاتوری ” به همین سادگی گذر کرد. توجیه همین مسایل٬ می‌تواند باعث شود که هر کاری و هر عملی٬ مجاز باشد ».

این عده با تعمیم برخی ویژگی به گروگان های ایرانی در واقع سعی در کاهش حساسیت نسبت به کشتار و سلاخی آنان از سوی سلفی ها در روزهای آینده داشتند.
عده ای از وطنخواهان در شبکه های اجتماعی در واکنش به این مرتجعین آنان را خائن و وطن فروش دانسته اند.
برخی از کاربران اظهار داشته اند که هرگز اجازه نخواهند داد چنین افرادی بار دیگر به کشور بازگردند.
گروهی دیگر معتقدند که دست این خائنین به خون سربازان وظیفه آلوده است و شریک جرم سلفی ها محسوب می شوند با این وجود چرا تحت حمایت دول اروپایی قرار دارند؟

برگرفته از : پایگاه  آذری ها

نظر شما