۱۲ - شهریور - ۱۴۰۰


طرح زیبا بعد از شکسته شدن رکورد تعداد گل های ملی علی دایی، توسط کریستین رونالدو پرتغالی

طرح : حمید سحری

علی دایی ، ورزشکار برجستۀ ایران و اسطورۀ فوتبال ایرانی پس از شکسته شدن رکوردش در گل های بازی های ملی ، در پیامی خطاب به رونالدو نوشت:

«به تو تبریک می‌گویم، کریس! تو به چیزی که لیاقتش را داشتی، رسیدی. تو نماد واقعی پشتکار و حرفه‌ای بودی و هستی . تو باز هم به دنیا ثابت کردی بهترینی.»

پایگاه خبری فوتبالی – کریستیانو رونالدو، ابرستارۀ پرتغالی با به ثمر رساندن دو گل در بازی تیم ملی کشورش با تیم ملی ایرلند به تعداد  گل های ملی به ۱۱۱ رساند و از نصاب گل های ملی علی دایی که ۱۰۹ تا بود، گذر کرد و آقای گل تاریخ فوتبال ملی شد.

به گزارش «پایگاه فوتبالی»، رونالدو پس از این رکوردشکنی، با انتشار یک ویدیو در صفحه شخصی‌اش در اینستاگرام که شامل برخی از گل های ملی و جملات خودش بود، نوشت: «نمی‌توانم احساس خود را با کلمات بیان کنم. من با یک احساس غافلگیرکننده، هیجان زده هستم ! زنده باد پرتغال ! از بین رکورد هایی که در طول دوران حرفه‌ایم شکسته‌ام، این رکورد برایم بسیار خاص است و در بخشی از دستاورد هایم قرار می‌گیرد که واقعا باعث افتخار من است.

اول از همه، هر بار که من نمایندۀ کشورم هستم یک لحظۀ خاص است، چون می دانم که من از پرتغال دفاع می کنم و به جهان نشان می دهم که مردم پرتغال از چه چیزی ساخته شده اند. دوم اینکه، رقابت‌های ملی همیشه در رشد من تأثیر زیادی داشته است، اسطوره‌هایم را دیده‌ام که در تمام تابستان های دیگر در بازی های یورو و جام های جهانی برای پرچم و تیم خود بازی می کردند. اما بالاخره و مهم‌تر از همه، به ثمر رساندن ۱۱۱ گل برای پرتغال است؛ چرا که این به معنای ۱۱۱ لحظه مانند لحظاتی است که امروز در آلگاروه تجربه کردیم ، لحظاتی از اتحاد جهانی و شادی برای میلیون ها میلیون شهروند پرتغالی در سراسر جهان. برای آنها ، هر فداکاری ارزشش را دارد.

یکی دیگر از دلایلی که من از این دستاورد به این اندازه یاد و قدردانی می کنم این است که علی دایی استانداردها را در چنین سطح بالایی قرار داده است، به طوری که حتی در برخی مواقع من فکر کردم که ممکن است هرگز به او نرسم. به «شهریار» تبریک می گویم که این مدت طولانی این رکورد را در اختیار داشت و از این که همیشه در هر بار گلزنی و نزدیک شدن به رکورد ویژه برای من احترام زیادی قائل بودید، متشکرم.

ممنون پرتغال! از همۀ هم تیمی ها و حریفانم تشکر می کنم که این سفر و مسیر را فراموش نشدنی کردند. بگذارید در سال‌های آینده به ملاقات خود درون زمین ادامه دهیم ! الان شمارش را به پایان نمی‌رسانم !»

برگرفته از : پایگاه فوتبالی (با ویرایش)

نظر شما