۴ - فروردین - ۱۳۹۹


زندگی در روزهای قرنطینه

گرچه سالمندان در بالاترین سطح از خطر دچارشدن و آسیب از ویروس کرونا قرار دارند، اما ما به این نتیجه رسیده‌ایم که جوانان نیز از خطر برکنار نیستند. آمار کشورهای گوناگون جهان نشان می‌دهد که افراد زیر ۵۰ سال سهم قابل توجهی را در میان بیماران نیازمند بستری داشته‌اند. بنابراین باید این پیام را به جوانان بدهم که شما آسیب‌ناپذیر نیستید. ویروس کرونای ۲۰۱۹ می‌تواند شما را برای هفته‌ها بستری کند و حتی شما را بکشد. حتی اگر بیمار نیستید، انتخاب شما برای رفتن یا نرفتن به جایی، می‌تواند در مرگ یا زندگی فرد دیگری موثر باشد.

✅۱) تغذیه سالمی داشته باشید. این کار به دستگاه ایمنی بدن شما کمک می کند که به درستی عمل کند.

✅۲) از نوشیدن نوشابه های الکلی بپرهیزید و نوشیدنی‌های قنددار را به حداقل برسانید.

✅۳) سیگار نکشید؛ چرا که کشیدن سیگار باعث می‌شود در صورت آلودگی به ویروس، به بیماری سختی دچار شوید.

✅۴) ورزش کنید. سازمان بهداشت جهانی نیم ساعت فعالیت فیزیکی روزانه را برای بزرگسالان و یک ساعت فعالیت فیزیکی روزانه را برای کودکان پیشنهاد می‌کند.

✅۵) اگر قوانین محلی و ملی‌تان اجازه می‌دهد، برای پیاده روی یا دوچرخه سواری به بیرون بروید، در حالی که فاصلۀ خود را با اطرافیان حفظ می‌کنید. اگر ناگزیرید که در خانه بمانید با ویدیوهای اینترنتی ورزش کنید، برقصید، یوگا کار کنید و از پله‌ها بالا و پایین بروید.

✅۶) اگر در خانه کار می‌کنید ، به مدت طولانی در یک موقعیت ننشینید. به ازای هر سی دقیقه، سه دقیقه به خود استراحت دهید.

✅۷) موسیقی گوش دهید، کتاب بخوانید و بازی کنید.

✅۸) اگر از شنیدن خبرهای بد مضطرب می‌شوید، اخبار را زیاد دنبال نکنید. اطلاعات خود را روزی یک یا دو دفعه از منابع قابل اتکا دریافت کنید.

برگرفته از : کانال روزنامۀ سپید (با ویرایش)

نظر شما